Chcete lepší vztah? Změňte sebe.

| Kvě 29, 2020 | Osobní rozvoj, Vztahy

Kdo nebo co ovlivňuje kvalitu našich vztahů? Co rozhoduje o tom, zda se s druhými lidmi cítíme dobře nebo ne?

 

Pokud jsou naše vztahy nefunkční nebo disharmonické, můžeme za to my sami. Neříkám, že si to zasloužíme, pouze že svým smýšlením a vyzařováním jsme tyto vztahy takto vytvořili a takto je vnímáme. Je jedno, zda se budeme bavit partnerských, manželských, přátelských, rodinných vztazích. Vždy je to o nás.

 

Záměrně říkám, že vytvořit něco a zasloužit nebo nezasloužit si to je něco zcela odlišného. V životě nedostanete to, co si zasloužíte. Dostanete to, co si vytvoříte, co si do života přitáhnete díky přesvědčením, které ve vás jsou zapsané. Každý je totiž na cestě uvědomění někde jinde, pokud tedy na té cestě je.

 

Můžu být v jádru opravdu hodný, laskavý člověk, který každému pomůže. Pokud je ale v mé podvědomé mysli zapsáno, že nejsem dost dobrá, že si nezasloužím lásku, pak mi to bohužel druzí budou zrcadlit bez ohledu na to, zda si to zasloužím nebo ne.

 

Čili pokud je tohle pro vás nové nebo jste si to dosud plně neuvědomovali, zapamatujte si to. V životě nedostanete to, co si zasloužíte podle toho, zda jste „dobrý“ nebo „špatný“ člověk. Dostanete to, co odpovídá úrovni vašich myšlenek, vašich přesvědčení. To, co je vibračně na stejné úrovni jako vy. Vaše realita odpovídá vašim myšlenkám, pocitům, přesvědčením…

 

Jelikož lidé venku jsou našim zrcadlem, pak nám jasně odráží, co je uvnitř nás. To je taková jednoduchá pomůcka, jak to poznat ihned.

 

Jsou k vám lidé laskaví, milí, pomohou vám, když potřebujete, spolupracují s vámi a mají vás rádi? Nebo jsou nevrlí, neochotní, ubližují vám a lžou?

 

Dobrá zpráva je, že vztahy s druhými lidmi můžeme měnit skrz vztah sami k sobě. Změnou myšlenek, přesvědčení, zažitých vzorců chování měníme nejprve vztah sami k sobě a tím automaticky měníme i vztahy kolem sebe.

 

Dejme tomu, že váš partner je mizera, který vám ubližuje a vy nemáte sílu dát mu sbohem. Pokud vědomě začnete měnit váš vztah sami k sobě – začnete se dávat na první místo, začnete posilovat svoji sebelásku, pracovat na sobě a měnit své myšlenky, pak se stane následující. Váš partner mizera se najednou změní a bude se k vám chovat láskyplně nebo z vašeho života zmizí, protože se změnit nedokáže a zároveň vy už vibrujete úplně jinak, výš, vy už nejste hodna takového vztahu.

 

Prostě se zákonitě něco musí změnit proto, že jste se změnili vy. Vztah se zlepší nebo zmizí. Někdy je to zmizení lepší variantou, i když nás to na začátku bolí. Později si uvědomíme, že díky tomu, že odešel, mohl přijít někdo nový, pro nás lepší… Někdo, kdo bude odpovídat našemu novému nastavení.

 

To, co nám druzí zrcadlí se děje někdy velmi rychle. Vidím to u sebe. Když jsem podrážděná, mám pocit, že mi nic nejde, nic nestíhám, nepečuji o sebe tak, jak bych si přála, okamžitě se mi to jako bumerang vrací. Najednou mám pocit, že můj muž je taky podrážděný, že se ke mě nechová s respektem, náš vztah není tak hezký jako dřív. Tohle je pro mě jasné a rychlé zrcadlo. Nelíbí se mi, jak se ke mně chová. Fajn, je nejvyšší čas změnit sebe. Začít se k sobě chovat lépe, být v klidu, oddechnout si. Dát si to, co mi chybí od něj. Lásku, klid, porozumění. A najednou se vše zase vrací do těch krásných zajetých kolejí, já jsem spokojená, můj muž je spokojený, náš vztah je harmonický. Je to jednoduché, když tyto principy začnete používat v praxi, pak se vždy velmi rychle umíte vrátit do té harmonie ♥

 

Čím více se budete mít rádi, přijímat se, čím silnější a sebevědomější budete, tím kvalitnější vztahy budete přitahovat do svého života.

 

A druhá věc, která dokáže měnit naše vztahy je naše vnitřní mluva se zúčastněným člověkem.

 

Jistě znáte takové ty okamžiky, kdy o druhém přemýšlíte stylem „to je ale pitomec, ten je ale neschopný, zase udělal/neudělal to a to…“ Tato vnitřní mluva a naše myšlenky o druhém ovlivňují to, jaký vztah spolu budeme mít. Platí to i o vztahu s vašim šéfem, pokud nějakého máte, schválně se nad tím zamyslete 🙂

 

Pokud vám vadí, že je váš partner nepořádný, všude kolem sebe nechává bordel a vnitřně se v tom utvrzujete, pak se změna nemůže stát. Pokud si o něm myslíte, že je nepořádný, že si neumí uklidit, že to nikdy nedokáže… Pak to tak bude. Vaše myšlenky a přesvědčení jsou velmi silné a on vám je bude potvrzovat ve vaší realitě.

 

Pokud se na něj ale začnete dívat jako na někoho, kdo zvládne udržovat ve svém okolí pořádek, pak vytváříte prostor pro změnu. Když ale naopak jdete, nadáte mu a stejně ty ponožky a odpadky po něm seberete a uklidíte, pak se pasujete do role služky a on nemá proč by to uklízel, když to uděláte za něj… A to vaše smýšlení o něm jako o bordeláři situaci opravdu nepomáhá.

 

CO JE PODLĚ MĚ KLÍČEM KE SPOKOJENÉMU VZTAHU?

Jsem přesvědčena o tom, že je to „dát sami sebe do pohody“. Když jsem v pohodě já, jsou v pohodě lidé kolem mě. Když se mám ráda, ostatní mi to zrcadlí. Když jsem šťastná, jsou šťastní i druzí.

 

TAKŽE SI SHRŇME, JAK TEDY MĚNIT VZTAHY S DRUHÝMI LIDMI?

  1. posílením své vlastní sebelásky, mít se ráda, věřit si, respektovat se, dát se na první místo,
  2. změnou myšlenek o vašem partnerovi (nebo o komkoliv, s kým chcete zlepšit vztah)

 

Druzí lidé jsou naše zrcadlo a co v nich uvidíme záleží na tom, jací jsme my. To je důvod, proč se jeden člověk chová různě, jinak se chová k vám, jinak k někomu jinému. A to, jak se bude chovat k vám můžete změnit pouze vy.

 

Pokud chcete změnit svůj vztah s kýmkoliv, není nutné donekonečna zkoumat proč je takový a makový a ukazovat na toho druhého prstem, že to on za to může. Ne on, to vy. Jen vy to dokážete změnit.

 

Změňte způsob, jak s ním mluvíte, jak o něm mluvíte, jak o něm přemýšlíte. A změňte sami sebe tím, že se dáte na první místo a budete se mít rádi.

 

Jakmile se oceníte, ocení vás i druzí. Jakmile se změníte a změníte své myšlenky o sobě, ti druzí vám to krásně odzrcadlí. Jakmile se vám to podaří a vy si to uvědomíte, nastane wau moment, uvědomíte si, jak krásně to funguje a jak je to ve skutečnosti jednoduché.

 

Kdybychom si plně uvědomovali svoji vlastní sílu a věděli, že díky práci na sobě dokážeme měnit nejen sebe, ale i naše vztahy, tak bychom to dělali vědomě, že? 🙂 Uvědomovali bychom si svoji výjimečnost a zjistili bychom, že vše je možné. No není to skvělé? Je! 

 

A tak pokud s vámi moje slova zarezonovala, pokud máte někoho, s kým chcete zlepšit svůj vztah, jděte do akce. Začněte měnit sebe, vaše myšlenky o něm a vaši vnitřní mluvu směrem na jeho účet. Není nic lepšího, než to převést do praxe, tedy jít a začít měnit své vztahy prostřednictvím sami sebe. Protože nemýlím-li se, všichni chceme harmonické vztahy. A můžeme je mít. Jen je potřeba přestat ukazovat na druhé prstem, jak jsou špatní a zaměřit svoji pozornost sami na sebe… ♥