Krásné tělo za 3, 2, 1…

Říj 28, 2020 | Zdravý životní styl

Kdybyste si mohly vybrat jakékoliv tělo na světě, vybraly byste si to vaše???

Naše tělo. Obal pro duši, který nám byl dán proto, abychom v něm strávily tento pozemský život. Odraz naší stravy, mysli, přesvědčení a péče, ať už vědomé nebo nevědomé. Objekt našeho zájmu nebo kritiky v zrcadle a ve výkladních skříních.

Ženské tělo. Fascinující a dokonalý stroj, který nám denně slouží bez ohledu na to, jak se k němu chováme.

 

Víte, když jsem si nejvíc začala vážit svého těla?

Po porodu. Už v těhotenství se mnou dokonale spolupracovalo. Měla jsem v něj naprostou důvěru, dokonce tak velkou, že jsem věřila, že skrz mé tělo se může narodit doma mé dítě, přirozeně, bezpečně. A skutečně to tak bylo, 22.2.2020 večer jsem doma porodila svého syna. O tom dnes psát nechci, koho toto téma zajímá, koukněte sem.

Chci říct, jak dokonale tělo funguje. Večer jsem porodila a druhý den ráno jsem se cítila jako znovuzrozená. Ano, při porodu se rodí dvě nové bytosti. Je to dítě a jeho matka. Jakmile porodíte, už nikdy nebudete stejná jako dřív. Mámy chápou 🙂

Pár dní po porodu začalo mizet břicho. Každý den bylo menší a menší. Cítila jsem velkou vděčnost za to, jak mé tělo funguje a co všechno dokáže. Dokáže to bez ohledu na to, co si o něm myslíme. Nyní, asi 8 měsíců po porodu jsem na své váze před porodem, což je 52 kg. I když vlastně před otěhotněním jsem vážila 54 kg, ale to je detail.

Ano, tělo samozřejmě vypadá jinak, chci ale říci, že se naprosto samo dokázalo dostat zpět ke své původní hmotnosti.

 

Mé tělo za půl roku zhublo úplně samo!

Ne, nemusela jsem proto nic dělat. Prvního půl roku po porodu jsem jedla opravdu hodně a rozhodně ne zdravě. Zdravá strava mi sice chutná a je pro mě přirozená, ale prvního půl roku jsem měla jiné potřeby. Byla jsem vnoci často vzhůru, potřebovala hodně energie, často sklouzla k rychlému cukru. I tak se mé tělo vrátilo na původní váhu. Přisuzuji to velké fyzické aktivitě při starání se o syna, časté chování, nošení, dále kojení, procházky a minimum stresu.

Poslední dva měsíce už jím zase zdravě a cítím se moc fajn. Musela jsem si ale po tom půl roce říct už dost, už dost rychlých cukrů a arašídových másel na lžičku, chci se zase stravovat zdravě a vyváženě. Ono totiž při zdravé a vyvážené stravě nemusíte strádat, jak se někteří mylně domnívají. Jde o to, že se nepřejídáte, zároveň si ale nic neodpíráte – jde o vyváženost.

Já sama jsem certifikovaná výživová specialistka, teorii i praxi znám. Provedla jsem úspěšným hubnoucím nebo uzdravovacím procesem mnoho klientek. Učila jsem se, že hodně záleží i na našem mindsetu, tedy na tom, jak si nastavíme mysl a že není nutné se vzdát toho, co máme rády.

 

I vaše tělo může být zdravé a krásné…

Ano, je to tak. Můžete zhubnout. Přibrat. Vytvarovat tělo. Změnit stravu i pohled na sebe. Všechno je možné a ani to nemusí bolet. Jen byste měly zvednout zadek a začít dělat něco jinak! 😀

Připravuji kurz, který poběží od ledna 2021 a provedu vás v něm celým tímto procesem. V tyto dny ho tvořím a jsem z něj nadšená. Bude dost komplexní, obsáhlý, zároveň ale videa v něm na každý den budou na cca 10 minut. Jde mi o to, aby kurz byl stručný, jasný a výstižný. S klientkami, které se do kurzu přihlásí strávíme společně 3 měsíce. Více vám kurz představím na konci listopadu.

 

Na svém zdravém a krásném těle už můžete pracovat teď hned. Zde je pro začátek pár mých tipů, jak na to.

  • neujídejte přes den. Žádné uzobávání. Když máte hlad, dejte si plnohodnotné jídlo, ale žádné pojídání sušenek, ořechů nebo kdo ví čeho, když jdete kolem kuchyně.
  • jste ve stresu a chcete sáhnout po jídle? Zastavte se a přemýšlejte, co je ten spouštěč, který vás vede k jídlu. Zastavte ho.
  • nesnažte se dietit tím, že budete vynechávat sacharidy ve formě příloh nebo tuky ve stylu vše bez oleje apod. Chutě a hlad vás brzy doženou.
  • nejezte nic, co vám nechutná. Nenuťte se do ničeho jen proto, že si myslíte, že je to zdravé.
  • užívejte si každý chod. Prostřete si stůl, jídlo si hezky naservírujte na talíř a v klidu si ho vychutnejte. Žádné jídlo ve stresu nebo za běhu.

Tak co dámy, máte v některých bodech mezery? Slibte sami sobě větší péči, zasloužíte si to ♥