Asi tušíte, že sebeláska vychází zevnitř. Svoji hodnotu buď vnímáte a cítíte nebo ne. Je to nezávislé na tom, jak vypadáte, kolik vážíte nebo co máte zrovna na sobě.

Dnes bych vám chtěla nabídnout trochu jiný pohled. Budu psát o tom, jak se mít více ráda díky tomu, jak o sebe pečujete zvenku. Protože vše je propojené a vše souvisí se vším.

Víte, ty všechny chytré řeči o tom, že sebeláska je o vnitřní práci mohou být až otravné. Neříkám, že to není pravda. Je. Ale jako u jakéhokoliv jiného tématu, i na sebelásku se dá dívat různou optikou a z různých úhlů pohledu. Neexistuje jedna univerzální pravda nebo návod pro všechny.

A souhlasím. Sebeláska vychází zevnitř. Nezávisle na tom, co je venku. Jaký je ale vztah mezi sebeláskou, sebehodnotou a sebevědomím? Podle mě velmi úzký a vzájemně propojený.

A teď odpovězte sami sobě. Kdy se cítíte lépe? Vnitřně lépe?

 1. Když vypadáte dobře, máte čisté slušící oblečení, jste upravené?

2. Nebo když jste ve vytahaných teplácích, máte týden nemyté vlasy, několik dní nevyčištěnou pleť?

Já se budu cítit lépe určitě v té první variantě. Svůj zevnějšek a vnitřek vnímám jako propojenost. Celé jsem to já, zvenku i zevnitř.

Některé ženy stále neví, jak to udělat. Co mají dělat proto, aby se měly více rády? Těch možností je mnoho. A co je nejhorší? Nejhorší je nedělat nic.

Proto stojí za to klidně začít zvenku. Upravit se, i když jsem doma. Umýt si vlasy, i když celý víkend neplánuji nikam jít. Pro sebe. Pro svou radost a pocit výjimečnosti. Pro pocit, že si to zasloužím. Protože díky tomu roste moje sebehodnota. A díky tomu zase sebeláska.

Pečuji o sebe → jsem dost dobrá, zasloužím si to → roste moje sebe-vědomí → roste moje sebeláska, protože jsem důležitá a starám se o sebe.

Nejsem expert na péči o sebe, co se líčení a oblékání týče. S čím vám ale mohu pomoci je vaše tělo. Pokud máte nějaké to kilo navíc, pomohu vám se jich zbavit. Bez diet, trápení a odříkání. 1.2.2021 startuje můj 3měsíční kurz Krásné a zdravé tělo s radostí a lehkostí. 3 měsíce jsou dost dlouhá doba na to udělat ve svém životě viditelné změny. A přivítat jaro v menší konfekční velikosti? Kdo by nechtěl 😊

Do 17.1. můžete vstoupit do kurzu za poloviční cenu. Pak zdražím. Takže pokud vás myšlenka zdravého hubnutí láká, koukněte sem pro více informací a připojte se. Věřím totiž, že i štíhlejší tělo nám dodá potřebnou sebedůvěru a sebevědomí.

A jak jsem na tom teď já? Mám cca 53kg a 10 měsíců po porodu jsem zhruba o kilo lehčí než před otěhotněním. Moje tělo vypadá samozřejmě jinak než předtím. Hubnutí pro mě není aktuální téma. Kila po porodu šla dolů sama, a věřte, že jím opravdu hooodně. Samozřejmě, že mé boky a zadek by mohly vypadat lépe, možná v létě zařadím cvičení. Teď jsou mé priority jinde 🙂