Jaký je život offline?

| Led 13, 2019 | Osobní rozvoj |

 

Když jsem se teď, v lednu 2019 podívala na svůj blog, musela jsem se pousmát, jak moc je hezký a jak se mi líbí 🙂 Ne, že bych předtím měla jiný názor, jen jsem poslední článek psala na konci září minulého roku a mezitím jsem se na svůj blog nedívala. Takže proto je pro mě najednou jako nový, ale zároveň tak známý :-).

 

Mám svůj projekt ráda. Založila jsem ho, když jsem cítila, že mám co předat. Především ženám, které se chtějí cítit lépe jak psychicky, tak fyzicky, ženám, které chtějí změnit svůj život a především se chtějí mít rády. Je to totiž něco, co jsem i já hledala dlouhé roky a hrozně dlouho jsem nevěděla, jak na to. Jak všechny ty chytré rady a návody převést do své reality 🙂 V podstatě je tohle to hlavní, co učím ve svém online kurzu Hubneme a milujeme své tělo.

 

A jaký tedy byl můj podzim a závěr roku 2018?

Nevím přesně, kdy to bylo, někdy v říjnu 2018 jsem začala pociťovat averzi vůči online světu. Ne, že by se mi nechtělo tvořit, ale nechtěla jsem najednou sedět u notebooku, nechtěla jsem nic moc sdílet na sociálních sítích. Toužila jsem dělat úplně jiné věci, jako je číst si, uklízet, věnovat se více sama sobě. A tak jsem to udělala a vše ostatní pouštěla. Neříkám, že jsem žila offline, protože tak to nebylo. Ale zvládla jsem se třeba celý týden nepodívat na facebook, instagram ani messenger, což v dnešní době považuji za úspěch!

 

Víte, co se stane, když tohle uděláte? Vůbec nic. Pokud máte aplikace těchto sociálních sítí v mobilu, ze začátku vás to bude lákat, budete se chtít podívat, aby vám neuteklo něco fakt důležitého. Ale jak vydržíte jeden den, dva dny, tři… Najednou zjistíte, že dokážete bez těchto sítí fungovat mnohem víc v pohodě. Máte více času dělat to, co vás baví a co jste doteď odkládali, protože „nemáte čas“. Nevidíte, co sdílí na sociální sítě vaši virtuální přátelé a máte více prostoru řešit to skutečně důležité ve vašem životě – sami sebe. Řeknu vám, jsem opravdu ráda, že jsem si tuto zkušenost udělala, je to fakt k nezaplacení…

 

Mám pocit, že v dnešní době je na sociálních sítích a internetu obecně mnoho lidí závislých. Dnes a denně vidím oči lidí přilepených k mobilu, někdo se ráno probudí a první, po čem sáhne je mobil a už se dívá, co nového ve světě.

 

 

Koukáme do mobilu v práci, u jídla, u kafe s kamarádkou, večer před spaním… Víme, co měli k večeři naši virtuální přátelé, ale nevíme, jak se jmenuje náš nový soused. Je to vtipný, protože jsem byla taky taková! A jakmile jsem si to uvědomila, jakmile jsem zjistila, že mobil beru do ruky už z blbého zvyku, teprve tehdy jsem s tím mohla začít něco dělat….

 

Zbavit se toho je fakt osvobozující a doporučuji všem naučit se trávit méně času s mobilem. Dokonce ani když se celý den nepodíváme na sociální sítě, svět se nezboří a ani nám nic neuteče 😀

 

Listopad jsem částečně věnovala plánování své cesty, protože prosinec včetně Štědrého dne i Silvestra jsem trávila s manželem v Thajsku. Zde se ledy prolomily a já opět začala být lehce aktivní na sociálních sítích. Ráda sdílím své cestovatelské zážitky, protože mě samotnou takto hodně lidí inspirovalo.

 

Vánoce jsem prožila opravdu netradičně, bez dárků, cukroví, předvánočního shonu a všeho, co je běžně dostupné v prosinci v České republice 🙂 Thajci Vánoce neřeší, takže Štědrý den jsme strávili na malém ostrůvku Koh Mak, jezdili na skútru, koupali se v moři a na večeři jsme si dali curry s krevetama a jako dezert palačinku 🙂

 

Byl to moc krásně prožitý měsíc. Hodně jsme cestovali, mimoto jsem ale měla i prostor opět si připomenout, jaké že je moje poslání, co chci sdílet a předávat dál a že mám celkem ráda i sociální sítě, pokud se to s nimi nepřehání. Ono totiž vše v životě je o rovnováze. My sami si musíme najít ten střed, tu vyrovnanost, kde se cítíme v pohodě. Vy to třeba budete mít jinak než já a je to úplně v pohodě, protože vy nejste já, vy jste vy, máte jiné touhy, potřeby a sny a to byste měli respektovat – sami sebe.

 

Pokud v životě nejsme v rovnováze, vždy se to projeví. Není nám dobře fyzicky nebo psychicky, toužíme po změně, máme pocit, že nám něco chybí nebo přebývá, to všechno mohou být signály toho, že bychom měli udělat změnu. A víte, co miluju na životě opravdu nejvíc? Že ať zažíváme cokoliv, každé ráno vyjde slunce a my můžeme začít žít úplně jinak.

 

Vždy je to jen o našem rozhodnutí a o tom, že si řekneme OK, co bylo bylo, ale od teď se rozhoduji být šťastná/zdravá/taková a taková a udělám pro to všechno. A pak svoje rozhodnutí samozřejmě musíme převést do reality aktivními čimi, tedy že jdeme a věci děláme. A pokud nevíte, co by měly být ty aktivity směřující k vašemu výsledku, obraťte se na někoho, kdo vás nasměřuje a pomůže vám – provede vás koučinkem, kurzem nebo čímkoliv, co s vámi rezonuje.

 

Na rok 2019 mám velké plány. Pracovní, podnikatelské, rodinné, cestovatelské, je toho dost… Jedním z mých plánů je i upgrade kurzu Hubneme a milujeme své tělo.

 

Protože ale tato druhá verze bude k dispozici až v druhé polovině roku 2019, nabízím poslední možnost vstoupit do kurzu nyní a změnit za 12 týdnů svůj život a především vztah sama k sobě.

 

Nyní máte možnost se přihlásit, a to do 18.1., protože 20.1. startujeme společných 12 týdnů. A pokud jste dočetli až sem, mám pro vás dárek ve formě zvýhodněného vstupu do kurzu, a sice za cenu 2.000 Kč místo obvyklých 3.000 Kč. Stačí, abyste mi do zprávy nebo mailu info@petramatysova.cz napsaly, že chcete vstoupit do kurzu a já vám pošlu vše potřebné 🙂

 

Více o kurzu se dozvíte ZDE.

 

Přeji vám krásně strávený rok 2019, ať jste šťastní a plníte si své sny!