K čemu je to koučování vlastně dobré?

| Zář 12, 2020 | Koučování

Spousta lidí si myslí, že kouče nepotřebuje. Že nepotřebuje nikoho z oblasti služeb, jako je koučování, terapie, konzultace apod., protože si pomohou sami. No, přiznávám se, dříve jsem to také tak měla…

 

Když jsem poprvé v roce 2017 vyzkoušela koučování, tedy nechala se koučovat, začala jsem měnit názor. Já sama jsem byla vždy strukturovaná, tabulková a celkem pořádná. Vázlo to u mě v tom, že jsem si nebyla jistá, co chci dělat, čemu se chci věnovat. Dnes vím, proč to tak bylo. Mělo to svůj smysl, i když jsem to tehdy absolutně nechápala.

 

Líbilo se mi být koučovaná, ten pocit, že v tom nejsem sama a že kouč mi nabídne jiný pohled na věc tam, kde já nic nového neuvidím. Přiznejme si, že to tak prostě máme, není na tom nic špatného – je to normální. Chtěla jsem tenhle nový pohled a nadhled také umět poskytovat druhým a ovlivňovat tak jejich životy. Proto jsem se rozhodla v letech 2017 – 2018 absolvovat výcvik koučů a praxi, věděla jsem, že koučování mi dává smysl a že to chci dělat.

 

V létě 2020 jsem se rozhodla, že začnu poskytovat „koučovací upgrade“. Že nemusím být čistě ve škatulce koučka. Spojila jsem koučovací metody s mými dary a schopností vhledu. Nabízím tedy službu, která se jmenuje intuitivní a strategická konzultace, je pouze pro ženy a spojuji v ní koučování, schopnost intuice a své dary. Mými dary jsou řád, harmonie, umím vytvářet struktury a strategie na míru. Pokud vás zajímá více o mně, koukněte sem.

 

Protože primárně o sobě v tomto článku psát nechci. Dnes je to o tom, co koučování nebo intuitivní a strategická konzultace přinese vám.

 

Díky spolupráci s koučem si například:

  • jasně definujete a nastavíte své cíle,
  • hledáte cestu a způsoby, jak svého cíle dosáhnout,
  • děláte akční kroky a jdete vpřed,
  • vidíte svoji situaci z jiné, nové perspektivy,
  • boříte své limity a hranice a posouváte se dál,
  • začnete si všímat neomezených možností…

 

Když máte svého kouče nebo koučku, pak na cestu k cíli nejste sami. Máte plnou podporu, zpětnou vazbu, někoho, kdo stojí při vás. Někoho, kdo vás to nenechá jen tak vzdát, někoho, kdo vám pomůže udržet motivaci.

Navíc pokud o to stojíte, při konzultaci ode mě dostáváte i informace o tom, jak vaši cestu cítím já. Kde byste mohly zkusit ubrat, kde přidat, co vyzkoušet jinak. Pak už je na vás, zda se rozhodnete do toho jít. Ty jednotlivé kroky už musíte dělat vy sami, já je za vás neudělám, ale poskytnu vám svoji maximální podporu.

 

Jste-li v chaosu, máte milion nápadů a žádné výsledky, pak se společně zaměříme na to, jak rozpustit chaos a vnést do vašeho projektu harmonii, soulad a smysl.

 

Jste-li zaneprázdněná, děláte všechno a nic pořádně, pak se společně podíváme na to, jak vašemu životu dát strukturu a dělat jen to, co vám dává smysl a zažívat u toho radost.

 

Jste-li bez nápadů, jak posunout svůj projekt a nevíte, jak dál, pak spolu budeme hledat cestu, která vám dá smyl a bude jedinečná, bude vaše.

 

Na co se nechat koučovat?

 

Vaším cílem může být cokoliv a z jakékoliv oblasti. Podnikání, seberealizace, vztahy, vaše tělo – je to na vás, kde se chcete posunout.

 

Při své práci se zaměřuji mimojiné také na „work life balance“. Tedy na rovnováhu, harmonii mezi námi a vším, co nás obklopuje, hlavně mezi prací a rodinou. Je potřeba mimo své cíle vidět i náš život jako celek. Život, kde jsme my, naše rodina, naši přátelé, náš domov… Protože jakmile toto vypustíme a jdeme si urputně jen za cílem, ztrácí se taková ta obyčejná radost ze života, radost z každodenních malých zázraků kolem nás.

 

Já sama se snažím si své cíle napasovat do souladu s mým životem. Mám své cíle, mám jich několik a jdu si za nimi. Ale zároveň je můj cíl, abych byla spokojená já sama, abych trávila čas se svou rodinou a přáteli, abych měla útulný domov, zdravé jídlo, aby vše kolem mě bylo v harmonii.

Mé cíle se vzájemně doplňují, navazují na sebe a dohromady tvoří spokojený, naplněný a bohatý život 🙂 Protože já to mám tak, že pracuji proto, abych se realizovala, ale také pro to, abych měla peníze na své záliby a mohla sama sobě i své rodině dopřát to nejlepší. Svoboda je pro mě velmi důležitá, finanční i časová. Věřím, že si ji zaslouží každá z nás ♥