PROČ to chcete?

| Čvc 7, 2020 | Osobní rozvoj

Chcete mít miminko a nemůžete otěhotnět?

Chcete vydělávat víc peněz a ony ne a ne přijít?

Chcete lepšího partnera, ale stále máte po svém boku toho troubu?

 

Něco chcete a ono to k vám nechce. Jak je to možné?

 

Těch důvodů může být mnoho. Já vám chci dnes nabídnout trochu jiný úhel pohledu. A taky otázku. Protože klást sami sobě otázky je vždy dobrý nápad 🙂

 

PROČ TO CHCETE? Odpovězte sami sobě a zcela upřímně, jaký je váš motiv, proč mít to, po čem toužíte.

 

Chcete miminko? Proč? Co vám má přinést? Jak se díky němu změní váš život? Jak se s ním budete cítit? A proč se tak necítíte už teď? Chcete si pojistit partnera, aby od vás neodešel? Chcete dítě, protože už je vám xy let a vaši rodiče se těší na vnoučata? Vaše kamarádky mají také děti, takže vy byste měla taky být mámou?

 

Já vím, jsou to nepříjemné otázky. Obzvlášť pokud se vás přímo dotýkají a jsou vám „šité na tělo“. I já si tyto podobné otázky pokládala, když jsem čekala na miminko. Teprve když jsem na jeho příchodu přestala lpět a chtít, aby přišlo, tak přišlo. Musela jsem se ale dostat do stavu, že je mi to skutečně jedno, že jsem šťastná tady a teď bez ohledu na dítě. Byla to každodenní práce se sebeláskou. Když jsem si dovolila nebýt mámou a řekla si, že pokud za mnou nějaká dušička chce, ať přijde, že pak ji s láskou přivítám, vše se změnilo.

 

Chcete vydělávat více peněz? Proč? Jak se díky nim chcete cítit? Co vám mají peníze přinést? Změní stav konta váš život? Jak?

 

I já jsem dříve měla pocit, že potřebuji víc peněz. Je to dáno tím, že žijeme v mentalitě nedostatku. Důležitější než stav vašeho konta je totiž umět s penězi pracovat a zacházet. Není to ani tak o tom, kolik vyděláváme, ale jak s penězi nakládáme. A taky nás může brzdit strach ze změny. Strach najít si jinou práci, strach podnikat, strach být úspěšná… I se strachem se dá pracovat. Pokud nevíte jak, píšu o tom v e-booku, který si můžete stáhnout zde.

 

Chcete lepšího partnera? Proč? Má vás učinit šťastnější? Má se o vás starat? Má vám dát něco, co vy sama nemáte? Pak se zeptejte sama sebe, jak jste na tom se sebeláskou? Možná by stačilo zapracovat více na tom, abyste se vy sama měla ráda a pak byste nepotřebovala, aby vám lásku dávali druzí. Samozřejmě, je krásné být v partnerském vztahu, kde je vzájemná láska a harmonie. Vždy ale musíme začít u sebe. Nejprve musíme milovat sami sebe, abychom mohly milovat druhé a aby pak i ti druzí mohli zrcadlit lásku nám.

 

Takže ať vám chybí cokoliv, ptejte se sami sebe proč máte ten pocit. Proč to chcete, co vám to má přinést? Zkoumejte své pocity a myšlenky. Někdy stačí zodpovědět si pár takových proč, přijde aha moment a uvědomění a najednou už na tom nemusíme lpět. Vidíme, že můžeme jít po jiné cestě. Po cestě, kde není bolest a utrpení, ale láska, víra a odvaha ♥